top of page

SIK SORULAN SORULAR

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

KLİNİK RANDEVULARI NASIL ALINIR?

Klinikten randevu almak için, iletişim bölümündeki telefon numaralarından ya da email adresinden bize ulaşabilirsiniz

SEANSLAR NE KADAR SÜRER VE NE SIKLIKTA YAPILMALIDIR?

Seans süresi tedavinin türüne ve kişinin durumuna göre değişebilir, genellikle 45-60 dakika arasında sürer. Seans sıklığı da tedavinin amacına ve kişinin ihtiyacına göre değişebilir. İlk başvuruda fizyoterapistiniz size gerekli seans sayısı ve sıklığı hakkında bilgi verecektir.

SEANSLAR BOYUNCA NE YAPIP NE YAPMAMALIYIM?

Seanslar sırasında yapılması gerekenler uygulamanın türüne ve kişinin durumuna göre değişebilir. Ancak genel olarak seans sırasında fiziksel aktivitelerden düzenlenmesi, doktor tarafından önerilmeyen ilaçların kullanılmaması ve önerilen egzersizleri düzenli olarak yapılması önerilir.

SEANS SONRASI NASIL BİR ETKİ BEKLEMELİYİM?

Seans sonrası etki uygulamanın türüne ve kişinin durumuna göre değişebilir. Genellikle ağrıda azalma, hareket kabiliyetinde artış ve yaşam kalitesinde iyileşme gibi faydalar beklenir. Ancak bazı durumlarda uygulama sonrası hemen etki gözlemlenmeyebilir ve sürecin devam etmesi gerekebilir.

SEANSA GELİRKEN YANIMDA GETİRMEM GEREKEN BİR ŞEY VAR MI ?

Eğer seanslarımız egzersiz içeriyorsa yanınızda temiz ayakkabı getirmenizde fayda var. Her ne kadar galoş kullanma şansınız varsa da, daha konforlu olmanız açısından ayakkabı gerekebilir. Onun haricinde terlemeniz durumunda yedek kıyafet bulundurmanızda fayda var. 

RANDEVU İPTALİ VEYA DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR? NE KADAR ÖNCEDEN BİLGİ VERİLMESİ GEREKİYOR?

Randevu iptali veya değişikliği için klinik ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Randevu iptal ve değişikliği için mümkün olduğunca önceden bildirimde bulunmak, klinik personelin işlerini kolaylaştırır ve diğer danışanların randevu almalarına olanak sağlar.

bottom of page