top of page

UZMANLIK ALANLARIMIZ

İhtiyacınız Olan Burda

Fizyoterapist
Manuel Terapi ve bel ağrısı

Kronik Ağrı

Burada Öncelik Sizin

Kronik ağrı sizi günlük hayatınızdan uzaklaştırabilir ve yaşam kalitenizi düşürebilir. Bizim önceliğimiz, sizin ağrılarınızın tedavisine yardımcı olmak ve size yaşam kalitenizi geri kazandırmak.

 

Uzman ekibimiz, kronik ağrıların tedavisinde en son teknikleri kullanarak sizin için en iyi çözümü bulmak için çalışıyor. Ayrıca, size destek olmak ve sizi daha iyi hissettirmek için size özel bir tedavi planı sunuyoruz.

 

Burada önceliğimiz sizsiniz ve sizin iyi hissetmeniz bizim için en önemli olan şey.

Sporcu Sakatlıkları

İhtiyaç Duyduğunuz Tecrübe

Sporcu sakatlıkları, performansı ve yaşam kalitesini etkileyebilen ciddi problemlerdir. Bu nedenle doğru tedavi ve bakım çok önemlidir.

 

Kliniğimizde çalışan fizyoterapistler, yılların verdiği tecrübeyle sporcu sakatlıklarına en iyi şekilde yaklaşarak, doğru tedavi yöntemleri ve rehabilitasyon programları ile sporcuların kısa zamanda eski performanslarına kavuşmalarına yardımcı oluyorlar.

 

İhtiyaç duyduğunuz tecrübeyi kliniğimizde bulabilir, sporculuk hayatınızı en iyi şekilde sürdürebilirsiniz.

Sporcu sakatlığını tedavi eden bir fizyoterapist var. Egzersiz yapıyorlar
Boyun ağrısı, duruş bozukluğu, omurga eğriliği

Duruş Bozuklukları

Kontrolü Elinize Alın!

Duruş bozukluğu sadece hoşa gitmeyen görüntüden ibaret değildir. Bunun yanı sıra, fonksiyonel problemlere de yol açabilir. Çoğu zaman sırt, boyun, omuz, kalça veya diz ağrıları gibi semptomlarla birlikte gelir. Ancak bu problemler, altta yatan daha ciddi bir sağlık sorununun habercisi olabilir.

Bizim amacımız sadece duruş bozukluğunu gidermek değil, aynı zamanda bunun yarattığı veya buna sebep olan problemleri de ortadan kaldırmaktır.

 

Uzman fizyoterapistlerimiz, özel olarak tasarlanmış egzersizler ve manuel terapi teknikleri kullanarak, duruş bozukluğunuzun altında yatan sorunları tespit eder ve size özelleştirilmiş bir tedavi planı sunar. Artık kontrol sizde, kendinizi daha iyi hissetmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Omurga Problemleri

İleri Düzey Terapi Teknikleri

Sırt ağrısı, boyun ağrısı, bel ağrısı gibi omurga problemleri hayat kalitenizi ciddi şekilde etkileyebilir. Bu tür rahatsızlıkların tedavisinde doğru tekniklerin kullanılması oldukça önemlidir. Manuel terapi, kayroprakti, egzersiz terapisi ve diğer ileri düzey terapi teknikleri, omurga problemlerinin tedavisinde büyük bir fark yaratır.

 

Deneyimli terapistlerimiz, doğru tekniklerin kullanımı ve kişiye özel yaklaşımıyla, ağrıların azaltılmasına ve hareket kabiliyetinin artırılmasına yardımcı olur. Böylece, günlük hayatınızda daha rahat ve sağlıklı bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Omurga problemleri, hayat kalitenizi düşürebilir, ancak doğru tedavi yöntemleriyle, hareket kabiliyetinizi yeniden kazanabilirsiniz. 

Kayroprakti, osteopati, omurga manipulasyonu, kütletme
Fibromiyalji, boyun ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı

Fibromiyalji

Fibromiyaljiyi Yeniden Tanımlayın!

Fibromiyalji, yaygın kas ağrısı, yorgunluk, uyku sorunları ve duygusal stres gibi semptomlarla kendini gösteren kronik bir hastalıktır. Fibromiyalji ile yaşamak zor olabilir, ancak doğru tedavi yöntemleriyle semptomları kontrol altına almak ve yaşam kalitesini artırmak mümkündür.

Fibromiyaljiyle yaşamak zor olsa da, Manuel Terapi ve egzersizle hayatınızı etkileyen semptomları kontrol altına alabilirsiniz. The Fizyo Sport & Spine Center olarak, sizin yanınızda olmak ve fibromiyaljiyle mücadelede size rehberlik etmek için buradayız. Kendinize ve sağlığınıza değer verin, Bizimle birlikte fibromiyaljiyle başa çıkma yolculuğuna adım atın !

Çene Ağrısı

Çene Ağrısıyla Vedalaşın

Çene ağrısı, birçok kişinin karşılaştığı yaygın bir sağlık sorunudur. Ancak, çene ağrısı her zaman basit bir diş sorunundan kaynaklanmaz. Temporamandibular eklem (TMJ) disfonksiyonu gibi daha ciddi nedenler de çene ağrısına yol açabilir.

TMJ disfonksiyonu, çenenin altındaki eklemin hasar görmesi veya yaralanması sonucu meydana gelir. Bu da ağrı, çene hareketlerinde sınırlama ve hatta baş ağrısı gibi semptomlara neden olabilir. 

Fizyoterapistler, çene ağrısı semptomlarını hafifletmek ve nedenlerini tedavi etmek için çeşitli yöntemler kullanabilirler. Bu yöntemler arasında egzersizler, postür değişiklikleri, manuel terapi ve stres azaltma teknikleri yer alabilir. Bu tedaviler, çene ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabilir ve hayatınızın kalitesini artırabilir.

Çene ağrısı, temporomandibular eklem, çene eklemi

Sezona Hazırlık 

Her zaman bir adım önde olun!

Sezona hazırlık antrenmanlarında bir adım önde olmak için kliniğimiz sizinle birlikte çalışıyor.

Sporcuların geçmiş sakatlıkları, ihtiyaçları ve hedefleri, antrenman programlarımızın tasarımında dikkate alınmaktadır.

Bizim için öncelikli olan, sizin maksimum performansınıza ve güvenliğinize katkı sağlamaktır.

Manuel terapi ve egzersiz konusunda uzman terapistlerimiz, sporcularda oluşabilecek kas dengesizlikleri, esneklik kaybı ve postür problemlerini tespit eder ve bunlara yönelik egzersizleri planlar.

Kliniğimizde sunduğumuz hizmetler, sizin spor performansınızı artırmak için tasarlanmıştır. Yaralanmalardan korunmak ve en yüksek seviyede performans sergilemek için kliniğimize başvurun ve her zaman bir adım önde olun.

Antrenman, sezon öncesi hazırlık, egzersiz, fonksiyonel antrenman
Sporcu, egzersiz, pilates

Biyomekani Eğitimi

Vücudunuzu tanıyın, potansiyelinizi açığa çıkarın

Kliniğimizde sunduğumuz biyomekanik eğitimleri sadece sporcular için değil, günlük hayatta sağlıklı ve dengeli bir yaşam için de önemlidir.

 

Vücut pozisyon farkındalığını artırarak, kuvvet, denge, propriosepsiyon, stabilizasyon gibi farklı antrenman tekniklerini kullanarak, her yaş ve seviyeden insanın performansını ve fonksiyonel hareket kabiliyetini artırmaya odaklanıyoruz.

 

Hedefimiz, vücudun doğal hareket yapısına uygun şekilde eğitim vererek, yaşam kalitesini ve sağlıklı bir yaşam sürebilme potansiyelini artırmaktır.

bottom of page